Huvudmeny

Huvudgren:

Utbildning och barnomsorg

Kontakt

twitter

Ställ en fråga




Personal på Kulturskolan

Här hittar du kontaktuppgifter till pedagogerna på kulturskolan.

Kulturskolechef
Jan Eric Victor
0370-67 85 38

E-post: kulturskolan@vaggeryd.se

Kulturskoleassistent
Micko Ylinikka
0370-67 85 39

Kulturpedagoger – musiklinjen

Micko Ylinikka: Gitarr, slagverk, ensemble
0393-67 85 39
micko.ylinikka@vaggeryd.se

Anna Jorendal: Tvärflöjt, blockflöjt, piano, keyboard, ensemble
0703-44 81 75
jorendal@telia.com

Lena Kroon: Violin, musikgrundskola, ensemble
073-778 81 74
lena_kroon@hotmail.com

Ann-Sofie Claesson: Sång, piano, ensemble
073-422 11 63
annsi71@home.se

Terese Edenholm: Cello, ensemble
073-650 13 38
terese.l.edenholm@edu.varnamo.se

Per Eriksson: Saxofon, klarinett, elbas
070-138 03 25
per.a.ericsson@edu.varnamo.se

Christer Sandén: Gitarr, elbas, musikundervisning, ljudteknik
0707-88 29 94
christer.sanden@vaggeryd.se

Kulturpedagog – Konst- och bildlinjen

Ann Jansson: Bild & form, Skapande
0730-49 64 50
ann.ja@telia.com

Kulturpedagog – Danslinjen

Katja Knutson Liljedahl: dans
070-485 14 47
katja.knutsonliljedahl@vaggeryd.se

Kulturpedagog – Drama- och teaterlinjen

Thomas Frankner: drama, teater
070-520 08 02
thomas.frankner@vaggeryd.se

Kulturpedagog – Bleckblås

Sven-Eric Johansson: bleckblås
0736-15 03 27
svennes_mail@yahoo.se


Hjälpte informationen dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?




Senast granskad:

2017-03-14

Sidansvarig:

Jan Eric Victor

Kontakt

Växel: 0370-67 80 00
E-post:
info@vaggeryd.se
Adress:
Box 43, 568 21 Skillingaryd
Besök:
Kommunhuset Skillingehus, Bangårdsgatan 2, Skillingarydlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Org.nr: 212000 - 0522

Här ger vi plats för att göra skillnad

En plats för möjligheter formad med tanke och omtanke. Där lusten är vår drivkraft och där glädjen smittar.

En plats med stark tradition för gränslöst skapande. Där gemensam vilja och kunskap får livet att lyfta och idéer att bli verklighet.

En plats i rörelse som bygger på mångfald och hållbarhet. Där allt är nära och alla har betydelse.

Läs mer om vår vision