Huvudmeny

Huvudgren:

Utbildning och barnomsorg

twitter

Kontakt

Ställ en fråga




Kontaktuppgifter.

Här hittar du adress till kulturskolan och kontaktuppgifter till personalen.

Postadress: Kulturskolan Box 43 568 21 Skillingaryd Epost: kulturskolan@vaggeryd.se Telefon kulturskolechef: 0730-492747 Besöksadress: Jönköpingsvägen 19 567 32 Vaggeryd

Leveransadress: Bangårdsgatan 2 56821 Skillingaryd



Text

Text

Musiklärare

Staffan Boberg: Blåsinstrument, Piano, Ensemble mobil: 0730-492747
staffan.boberg@vaggeryd.se 

Anna Jorendal: Tvärflöjt, Blockflöjt, Piano, Ensemble mobil: 0730-315504
anna.jorendal@vaggeryd.se

Kristin Tuomisto: Violin, Cello, Piano, Ensemble tel mobil:0730-457287
kristin.tuomisto@vaggeryd.se

Ann-Sofie Fredriksson: Sång, Piano, Drama, Ensemble tel: mobil:0730-464529 ann-sofie.fredriksson@vaggeryd.se  

Stefan Sturesson: Slagverk mobil:0720-482090
stefan.sturesson@vaggeryd.se

Jonathan Granefelt Projektanställd mobil: 0768-309034
jonathan.granefelt@vaggeryd.se

Christer Sandén: Gitarr, Elbas, Ensemble mobil:0707-882994 Christer.sanden@vaggeryd.se

Danslärare

Katja Knutson Liljedahl
mobil:0730-445734
katja.knutsonliljedahl@vaggeryd.se

Drama- och teaterlärare

Ann-Sofie Fredriksson mobil:0734-221163
ann-sofie.fredriksson@vaggeryd.se

Hjälpte informationen dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?




Senast uppdaterad:

Sidansvarig:

Jonathan Granefelt