Huvudmeny

Huvudgren:

Utbildning och barnomsorg

twitter

Kontakt

Ställ en fråga




Personal på Kulturskolan

Här hittar du kontaktuppgifter till pedagogerna på kulturskolan.

Tf Kulturskolchef
Christer Sandén
0393-67 85 39
christer.sanden@vaggeryd.se

Musiklärare

Anna Jorendal: Tvärflöjt, blockflöjt, piano, keyboard, ensemble
anna.jorendal@vaggeryd.se

Kristin Tuomisto: Violin, cello, piano, ensemble
kristin.tuomisto@vaggeryd.se

Ann-Sofie Klaesson: Sång, piano, drama, ensemble
ann-sofie.klaesson@vaggeryd.se

Stefan Sturesson: Slagverk
stefan.sturesson@vaggeryd.se

Jonathan Granefelt: Gitarr, blockflöjt, elbas
jonathan.granefelt@vaggeryd.se

Christer Sandén: Gitarr, elbas, ljudteknik, ensemble
christer.sanden@vaggeryd.se

Jan Eric Victor: Trumpet, trombon, ensemble
janeric.victor@vaggeryd.se

Sven Ahlgren: Saxofon, klarinett, ensemble
kulturskolan@vaggeryd.se

Danslärare

Katja Knutson Liljedahl
katja.knutsonliljedahl@vaggeryd.se

Drama- och teaterlärare

Ann-Sofie Klaesson
ann-sofie.klaesson@vaggeryd.se

Hjälpte informationen dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?




Senast uppdaterad:

2019-11-18

Sidansvarig:

Jonathan Granefelt