Huvudmeny

Huvudgren:

Utbildning och barnomsorg

twitter

Kontakt

Ställ en fråga




Personal på Kulturskolan

Här hittar du kontaktuppgifter till pedagogerna på kulturskolan.

Kulturskolchef
Staffan Boberg
0393-67 80 64
staffan.boberg@vaggeryd.se

Musiklärare

Staffan Boberg: Blåsinstrument, Piano, Ensemble
staffan.boberg@vaggeryd.se

Anna Jorendal: Tvärflöjt, Blockflöjt, Piano, Keyboard, Ensemble
0393-67 85 40
anna.jorendal@vaggeryd.se

Kristin Tuomisto: Violin, Cello, Piano, Ensemble
0393-67 85 41
kristin.tuomisto@vaggeryd.se

Ann-Sofie Klaesson: Sång, Piano, Drama, Ensemble
0393-67 82 14
ann-sofie.klaesson@vaggeryd.se

Stefan Sturesson: Slagverk
stefan.sturesson@vaggeryd.se

Jonathan Granefelt (vikarie): Gitarr, Elbas, Ensemble
0393-67 85 38
jonathan.granefelt@vaggeryd.se

Christer Sandén: tjänstledig

Danslärare

Katja Knutson Liljedahl
0393-67 82 16
katja.knutsonliljedahl@vaggeryd.se

Drama- och teaterlärare

Ann-Sofie Klaesson
0393-67 82 14
ann-sofie.klaesson@vaggeryd.se

Hjälpte informationen dig?

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?




Senast uppdaterad:

2020-09-14

Sidansvarig:

Jonathan Granefelt